Zaodrze 3:4 Bongo

Niedzielny mecz z Zaodrzem Opole dostarczył niemałych emocji kibicom zgromadzonym na hali w Komprachcicach. Pierwsze minuty zdecydowanie należały do Bongistów i na efekty nie trzeba było długo czekać. Popisową akcję rozegrali Berbelicki z Wiorą i ten drugi strzela pierwszą bramkę meczu. Po chwili na 2:0 podwyższa Pławiak, a tym razem asystuje Wiora. Ten wynik utrzymywał się przez dłuższą chwilę pomimo dobrych sytuacji z obu stron.

Bardzo dobrze dysponowany w tym dniu był nasz "Tofik" Damian Leonczak, który bronił pewnie i skutecznie. Na kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy zaczęły się prawdziwe emocje. Najpierw Winsze podwyższa wynik na 3:0 po asyście Babika, a następnie po błędach w defensywie zawodnicy Zaodrza strzelają dwie bramki i na przerwę schodzimy prowadząc tylko 3:2. Druga połowa była również bardzo wyrównana, a na brak emocji, walki i podbramkowych spięć nikt nie mógł narzekać. W 30 minucie meczu wszystko wskazywało na to iż wynik meczu nie ulegnie już zmianie, a jednak. Składną akcję przeprowadzili nasi rywale i zasłużenie doprowadzili do remisu gdyż w ostatnich minutach to właśnie oni minimalnie przeważali. To był dopiero początek emocji. W ostatnich 5 minutach oglądaliśmy szalony mecz. Najpierw "długi" rzut karny wykonywał napastnik Zaodrza, ale znakomicie poradził sobie Leonczak. To dodało animuszu Bongistom i na 2 minuty przed końcem fantastycznym uderzeniem Wiora zapewnia nam zwycięstwo. Jeszcze w ostatnich sekundach spotkania po raz kolejny Leonczak popsiuje się interwencją godną bohatera meczu. Tym samym po niezwykle interesującym meczu dopisujemy sobie kolejne 3 punkty, a przed nami mecz z liderem, ale to dopiero w sobotę 29.01 o godzinie 19:00 w hali Okrąglak.