Hattrick - Dąbrowa 2014

Po raz pierwszy turniej halowy Hatrrick rozegrany został w tym roku na nowej hali sportowej w Dąbrowie. Podobnie do lat poprzednich w zawodach wystartowało 12 zespołów podzielonych na 4 trzy zespołowe grupy. Do fazy pucharowej awans uzyskiwały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Bongistom los przydzielił LZS Skarbiszów oraz LZS Mechnice.

Faza grupowa:

Skarbiszów - Bongo 0 : 5 (3 x Schichta, Toczek, A.Osmoliński)

Bongo - Mechnice 1 : 0 (Babik)

Skarbiszów - Mechnice 0:4

1. Bongo Opole 9 6:0

2. LZS Mechnice 3 4:1

3. LZS Skarbiszów 0 0:9

W meczu ze SKarbiszowem nasza drużyna ani na moment nie oddała inicjatywy i pewnie pokonała rywala. Świetny występ zaliczył Schichta, kompletując hattrick. W drugim natomiast spotkaniu grupowym, decydującym o zwycięstwie w grupie, rywal podniósł Bongistom znacznie wyżej poprzeczkę. Minimalnie lepsza okazała się jednak nasza drużyna, a "złotą bramkę" zdobył niezawodny Babik. Tym samym z kompletem punktów wygrywamy grupę, nie tracąc przy tym ani jednej bramki.

Faza pucharowa:

Małapanew Ozimek - LZS Sławice 2 : 1

LZS Niewodniki - Bongo Karczów 1 : 1, k.1 : 2

LZS Wrzoski - LZS Mechnice 4 : 0

Ciepielowice - Bongo Opole 0 : 4 (Babik, Schichta, Winsze, Bąk)

Mecz w ćwierćfinale był spotkaniem, przez większośćczasu, do jednej bramki. Dobra skuteczność oraz kolejny raz zachowane czyste konto przez Leonczaka pozwalają nam pewnie awansować do półfinału.

Małapanew Ozimek - LZS Wrzoski 0 : 2

Bongo Karczów - Bongo Opole 0 : 2 (Schichta, Babik)

Spotkanie półfinałowe z zaprzyjaźnioną drużyna Bongo Karczów stało na niezłym poziomie, było dużo walki, ale więcej sytuacji podbramkowych stworzyli Bongiści z Opola i zasłużenie pokonali Karczowian. Bramki zdobyli, najskuteczniejszy tego dnia Schichta oraz Babik. Po raz kolejny Leonczak nie został pokonany!

o 3 miejsce

Małapanew Ozimek - Bongo Karczów 4 : 0

Finał

LZS Wrzoski - Bongo Opole 1 : 2 (Babik, Toczek)

Dopiero w meczu finałowym nasza drużyna musiała pokazać charakter gdyż po raz pierwszy straciliśmy w tym dniu bramkę i po raz pierwszy musieliśmy "gonić" wynik. Mieliśmy na to ok 6 minut, podczas których zupełnie zdominowaliśmy poczynania boiskowe, w konsekwencji czego najpierw Babik doprowadził do wyrównania, a następnie Toczek zdobył zwycięską bramkę!

Tym samym udało się obronić tytuł z zeszłego roku, a że jednocześnie było to nasze 3 zwycięstwo w tym turnieju można powiedzieć, że zdobyliśmy hat trick Hattricka ;)

Dodatkowo należy dodać iż MVP turnieju wybrany został Tomasz Schichta, który jednocześnie został królem strzelców turnieju.

Na minus (dla organizatorów) należy zapisać wybór najlepszego bramkarz. Nie ujmując oczywiście nic zwycięzcy uważamy iż nagroda w 100% należała się Damianowi Leonczak, który przez cały turniej skapitulował tylko raz, w finale, wcześniej niejednokrotnie ratując Bongo przed utratą bramki!

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Damian Leonczak, Adam Berbelicki, Michał Winsze, Ariel Bąk, Mateusz Toczek, Łukasz Babik, Tomasz Schichta, Andrzej Osmoliński oraz w roli kierownika Tobiasz Czeszek