Puchar Burmistrza Zdzieszowic -2016

Pierwszy turniej w roku 2016 zaliczyliśmy w Zdzieszowicach. Były to zmagania o Puchar Burmistrza Zdzieszowic.

Do Zdzieszowic wybraliśmy się w następującym składzie:

Zawodnicy: Tomasz Staroń, Michał Zboch, Filip Sikorski, Jakub Łada, Przemysław Pławiak, Paweł Osmoliński, Paweł Zygmunt, Łukasz Bojar oraz Jacek Wiesner

Multimedia: Adam Krok

Kierownik: Tobiasz Czeszek

Dyrektor sportowy: Wojciech Czekan

Prezes: Michał Winsze

W turnieju wystartowało 10 zespołów podzielonych na dwie grupy. Do półfinału awansowały 2 najlepsze ekipy z każdej grupy.

Bongo trafiło do grupy A, w której zmierzyliśmy się z: Borussia Wunderwaffe Strzelce Opolskie, Abstynenci Raszowa, Hestia Krapkowice oraz Wyrewolwerowani Rewolwerowcy Zdzieszowice.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z młodą ekipą Borussia Wunderwaffe ze Strzelec Opolskich. Mecz był bardzo wyrównany, ale lepsze okazje do zdobycia bramki mieli nasi przeciwnicy jednak bardzo pewnie bronił Staroń. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem i jak na standardy halowe nietypowym 0:0.

Bongo Opole - Borussia Wunderwaffe 0 : 0

Kolejne spotkanie zagraliśmy z Abstynentami Raszowa. Cały mecz przewaga Bongistów nie podlegała dyskusji, a wynik 4:0 to najmniejszy wymiar kary.

Bongo Opole - Abstynenci Raszowa 4 : 0

bramki: Bojar, Zygmunt, Zygmunt, Wiesner

Trzeci mecz w grupie, z naszymi dobrymi znajomymi z Krapkowic graliśmy wiedząc, że porażka może nas wyeliminować z turnieju dlatego też za wszelką cenę chcieliśmy wygrać to starcie. Niestety pomimo niezłej gry i kilku dobrych okazji bramkowych ostatecznie przegrywamy 1:2.

Bongo Opole - Hestia Krapkowice 1 : 2

bramka: Pławiak

Ostatni mecz fazy grupowej graliśmy z Reworwelowcami i samo zwycięstwo, które okazało się formalnością, nie wystarczyło nam do awansu do 1/2. Musieliśmy liczyć na Hestię ,której tylko zwycięstwo z Borussia dawało nam wyjście z grupy.

Bongo Opole -Wyrewolwerowani Rewolwerowcy 9 : 0

bramki: Sikorski, Zygmunt, Bojar, Zygmunt, Sikorski, Zygmunt, Bojar, Bojar, Zboch

Niestety w ostatnim meczu Hestia tylko zremisowała z Borussią i zajmując 3 miejsce w grupie odpadamy z turnieju.

Dodajmy jeszcze, że obie drużyny z naszej grupy zmierzył się w finale gdzie górą byli gracze Hestii pokonując Borussię 5:3.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz pozdrawiamy z tego miejsca firmy, które wspomogły nasz wyjazd do Zdzieszowic, a więc WUJO, PATRIOTIC oraz IZBA.