Superliga 2017 - Gogolin

W ostatnią sobotę udało nam się obronić tytuł mistrzowski w KLF-ie, a następnego dnia udaliśmy się do Gogolina na turniej Superliga Tygodnika Krapkowickiego. Na te rozgrywki organizator zaprasza najlepsze drużyny z lig środowiskowych województwa opolskiego. W poprzednim roku zajęliśmy wysokie 3 miejsce. Tym razem jadąc do Gogolina musieliśmy sobie radzić bez kilku podstawowych zawodników, z różnych przyczyn nieobecni byli: Berbelicki, Zboch, Świrski, Pławiak, Krok, Dora, Małek, Kobiera, Skrzypczyk oraz Błazy. Tym samym musieliśmy poszukać wzmocnień na zewnątrz. Szeregi Bongo w tym dniu wzmocnili dwaj gracze Bassau Prószków, Marek Owsiak oraz Damian Zwoliński, a także Szymon Pastuszek oraz w przeszłości reprezentujący nasze barwy Jakub Syldorf. Początkowo do zawodów zgłosiło się 9 ekip, które podzielone zostały na dwie grupy. Bongiści trafili na: Tomi Markt, M&W Dzierżysławice, Drink Team oraz Malik Przywory. W drugiej grupie pierwotnie miały rywalizować 4 zespoły jednak jeden z nich nie pojawił się i rywalizowały w niej tylko 3 zespoły.

bramka: Sikorski

Gromadząc na swoim koncie 8 punktów awansowaliśmy do 1/2 z drugiego miejsca w grupie.

3. Stara Gwardia Opole 0 pkt. 1 - 4

Następnie mając w nogach dwa mecze więcej od naszego przeciwnika mierzyliśmy się w walce o finał z ANJ Ząbkowski Niemodlin. Spotkanie było niezwykle wyrównane, do przerwy mieliśmy bezbramkowy rezultat. Po przerwie, w odstępie kilku minut straciliśmy dwie bramki i nie mając już nic do stracenia wycofaliśmy bramkarza starając się wykorzystać grę w przewadze. Udało nam się to tylko raz za sprawą Owsiaka, a na wyrównującą bramkę zabrakło już czasu i podobnie do roku zeszłego obeszliśmy się smakiem jeśli chodzi o grę w finale.

1/2

Bongo Opole 1:2 ANJ Ząbkowski Niemodlin

bramka: Owsiak (Graczykowski)

W meczu o trzecie miejsce ponownie mierzyliśmy się z M&W Dzierżysławice. Co więcej w tym meczu nie mógł wystąpić nasz bramkarz Tomasz Staroń i miejsce między słupkami zajął Paweł Osmoliński. Podobnie jak w pojedynku grupowym zanotowaliśmy remis 2:2, a oba trafienia na swoim koncie zapisał Zwoliński. Walkę o brąz musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Kibice oglądali aż 8 serii gdyż w pierwszych siedmiu nikt ze strzelających się nie pomylił, a dopiero w ósmej bramkarz z Dzierżysławic okazał się lepszy od Owsiaka.

bramki: Zwoliński (Owsiak), Zwoliński (k)

W meczu finałowym ANJ Ząbkowski Niemodlin pokonał Hestię Krapkowice i całkowicie zasłużenie drużyna z Niemodlina wygrała turniej w Gogolinie. Nasz zespół zanotował regres w porównaniu do zeszłego roku, ale ponownie zameldował się w pierwszej czwórce co na pewno cieszy.