Hattrick - Chróścina 2011

To był niezwykle udany turniej dla naszego zespołu. W ostatnią sobotę Bongo Opole zwyciężyło w zawodach „Hattrick” rozegranych na hali w Chróścinie Opolskiej, ale od początku. Po porannym losowaniu nasza drużyna trafiła do grupy A, a dolosowani rywale to: III LO oraz Grom. Do turnieju zgłosiło się 12 ekip, który trafiły do 4 grup, a z każdej awans do 1/4 uzyskiwały dwie najlepsze.
W pierwszym meczu fazy grupowej Bongiści zmierzyli się z III LO. Nasi rywale nie byli w stanie ani przez moment nawiązać równorzędnej walki, a wynik mógł być dużo wyższy niż 7:0. Łupem bramkowym podzielili się: 2xWinsze, 2xKubas, Berbelicki, Wisner oraz Schichta. W drugim meczu nasi piłkarze pokonali Grom bez większych problemów 3:0, a gole zdobyli: Wiora, Schichta, a także Winsze. W tym spotkaniu przy wyniku 1:0 w kapitalnym stylu rzut karny obronił, jeden z bohaterów całego turnieju, Barucha. Tym samym z kompletem 6 punktów oraz bilansem bramkowym 10:0 wygrywamy grupę i w meczu ćwierćfinałowym zmierzyliśmy się z Wawelnem. Ten mecz również został zupełnie zdominowany przez Bongistów. Na prowadzenie wyprowadził nas Schichta, jednak po chwili rywale wyrównali wykorzystując rzut karny. Na 2:1 podwyższa Osmoliński, a dwie kolejne bramki w końcówce meczu dołożył Schichta. Wynik 4:1 premiuje nasz zespół oczywiście do gry w półfinale gdzie graliśmy z jednym z faworytów turnieju - Ciepielowicami. Od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywę przejął nasz zespół i już po kilku minutach prowadził po golu Kubasa. Po chwili było już 2:0, a tym razem w roli egzekutora wystąpił Wiora. To szybko objęte prowadzenie trochę rozluźniło Bongistów i w drugiej części meczu rywale dwukrotnie pokonali Baruche. Cały mecz był wyrównany i na remis dlatego zwycięzce musiały wyłonić rzuty karne ! W tym właśnie momencie rozpoczęły się prawdziwe emocje, które udzieliły się piłkarzom obu zespołów jak również licznie zgromadzonym kibicom na trybunach. Jak łatwo można się domyślić 90 % ludzi zgromadzonych w hali mocno kciuki i nie tylko ściskała za „miejscowych” z Ciepielowic. Aby wyłonić zwycięzce potrzebne było aż 9 kolejek, a w tej decydującej najpierw Barucha w świetnym stylu broni rzut karny, a następnie Wiora pewnym uderzeniem, w stylu Leszka Pisza, zapewnia nam miejsce w finale turnieju ! W tymże finale Bongo Opole zmierzyło się z obrońcą tytuły LZS Wrzoski. Od początku do końca spotkania przewagę posiadali Bongiści, których zwycięstwo ani przez moment nie podlegało dyskusji. Pierwszą bramkę zdobył Schichta, który strzałem w okienko bramki pokonał popularnego „Miśka”. Na 2:0 podwyższył Wiora, który zdobył również 3 i zarazem ostatnią bramkę finału po najładniejszej akcji turnieju, którą rozegrali Berbelicki, Winsze oraz w/w Wiora. Tak więc w bardzo dobrym stylu wygrywamy cały turniej zdobywając swoje pierwsze, w krótkiej historii, trofeum. Tak trzymać Panowie !:)

Faza grupowa:

Bongo Opole - III LO 7 : 0 (2x Winsze, 2x Kubas, Berbelicki, Wiesner, Schichta)

Bongo Opole - Grom 3 : 0 (Wiora, Schichta, Winsze)

Bongo Opole - Wawelno 4 : 1 (3x Schichta, A.Osmoliński)

Bongo Opole - Ciepielowice 2 : 2 (Kubas, Wiora) k. 9:8

Finał

Bongo Opole - LZS Wrzoski 3 : 0 (2x Wiora, Schichta)