III Maraton Piłkarski - Głuchołazy 2009

Już po raz trzeci odbył się Maraton Piłkarski organizowany przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Głuchołazach. Do turnieju zakwalifikowano 8 drużyn, choć zainteresowanie było dużo większe, stąd pomysł na rozszerzenie formuły turnieju na dwa dni z większą liczbą zespołów - ale to dopiero za rok. Na razie zgłoszone drużyny podzielono w losowaniu na dwie grupy, z których pierwsze dwie uzyskiwały awans do półfinału.

W grupie pierwszej nie było zdecydowanego faworyta i żadna z drużyn nie zdobyła kompletu zwycięstw. Ostatecznie z grupy awansowały Go Go Betlejem i obrońca trofeum Szach Mat. W drugiej grupie pozycję lidera zajęła Opolska zaliczając komplet punktów, ale dalej było już dramatycznie. W ostatnim meczu fazy grupowej Złote Piaski prowadziły już 2:0 z Bongo Opole i gdyby tak się skończyło to 3 drużyny miały by po 3 punkty, ale ostatnim zrywem Bongo doprowadziło do remisu i zapewniło sobie awans z drugiego miejsca.

W pierwszym półfinale spotkały się drużyny z Głuchołaz i dały widowisko na miarę finału, lecz nie udało im się wyłonić zwycięzcy w regulaminowym czasie. Więcej doświadczenia i zimnej krwi w rzutach karnych wykazali zawodnicy Szach Mata pokonując 2:0 Opolską. Drugi półfinał był już spokojniejszy, w którym niezagrożenie wygrało Go Go Betlejem 3:1 z Bongo Opole. Z przebiegu turnieju w meczu o III miejsce zdecydowanym faworytem była Opolska i nie zawiodła, chociaż wygrali tylko o włos 1:0 z Bongo Opole, a wynik do końca był otwarty. Na finał wszyscy czekali w napięciu, ponieważ mecz ten miał dodatkową stawkę. Te same drużyny spotkały się już w grupie, gdzie 4:3 wygrało Go Go Betlejem. Szach Mat odrobił jednak pracę domową i wyciągną wnioski ze swoich grupowych błędów, co pozwoliło im wygrać pewnie 3:1 i obronić tytuł najlepszej drużyny III Maratonu Piłkarskiego o Puchar Kierownika GOSiR. Dekoracji najlepszych drużyn dokonał kierownik Marek Szymanowski - były okazałe puchary, statuetki oraz nagrody rzeczowe. Najlepszym bramkarzem (tylko 4 wpuszczone bramki w całym turnieju) został Łukasz Grabiec z Opolskiej, a tradycyjnie najlepszym strzelcem był Piotr Hływa z Szach Mata z dorobkiem 7 goli.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Tomasz Łydka, Damian Leonczak, Dariusz Kaczorowski, Michał Winsze, Robert Czech, Jacek Wiesner, Andrzej Osmoliński, Rafał Wiora, Rafał Wilkus

OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ DRUŻYN:

1.SZACH MAT