Sergiokis Cup 2016 Prószków

W ostatnią sobotę Bongiści uczestniczyli w turnieju Sergiokis Cup 2016, który odbywał się na boisku Orlik w Prószkowie. Było to takie małe przetarcie przed debiutem naszej drużyny w Opolskiej Lidze Orlika. Do Prószkowa wybraliśmy się w następującym składzie: Tomasz Staroń, Adam Berbelicki, Michał Zboch, Damian Graczykowski, Dominik Dora, Tomasz Skrzypczyk, Adam Krok oraz Rafał Wiora. W turnieju wystartowało 10 zespołów, które podzielone zostały na dwie grupy. Nam los przydzielił zespoły: Restauracja Zamkowa, Otmęt Krapkowice, Polana Rozbój Gorlice oraz Schauder Team. W tej fazie rozgrywek wygraliśmy 3 spotkania, a w jednym byliśmy gorsi od przeciwnika.

Bongo Opole 3:2 Restauracja Zamkowa

bramki: Berbelicki, Graczykowski, Dora

Bongo Opole 2:1 Otmęt Krapkowice

bramki: Dora, Krok

Bongo Opole 2:1 Polana Rozbój Gorlice

bramki: Krok, Berbelicki

Bongo Opole 0:1 Schauder Team

Zdobywając 9 punktów wychodzimy z grupy z pierwszego miejsca. W drugiej fazie turnieju 6 drużyn zostało podzielone na kolejne dwie grupy, z których dwa najlepsze zespoły premiowane były awansem do 1/2 turnieju. Tym razem los przydzielił nam Forever Young oraz ponownie Restauracja Zamkowa.

Bongo Opole 1:0 Forever Young

bramka: Zboch

Bongo Opole 3:0 Restauracja Zamkowa

bramki: Krok, Krok, Skrzypczyk

W tej fazie również okazaliśmy się najlepsi i nie tracąc bramki awansujemy z pierwszego miejsca do półfinału, w którym to zmierzyliśmy ponownie z Polaną Rozbój Gorlice.

Bongo Opole 1:1, k.3:2 Polana Rozbój Gorlice

bramka: Graczykowski

karne: Berbelicki, Wiora, Krok

Pojedynek o awans do finału był niezwykle zacięty. Bongiści objęli prowadzenie po bramce Graczykowskiego jednak w dalszej fazie meczu brakowało skuteczności co w ostatniej akcji meczu się zemściło gdyż Polana doprowadziła do remisu i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. W tych okazaliśmy się lepsi, nasi zawodnicy wykorzystali wszystkie rzuty karne, a nasz bramkarz Tomasz Staroń obronił pierwszy strzał rywali i ostatecznie zameldowaliśmy się w finale aby po raz trzeci w tym dniu zmierzyć się z Restauracją Zamkowa.

Bongo Opole 2:1 Restauracja Zamkowa

bramki: Wiora, Krok

Finałowy pojedynek lepiej rozpoczęli nasi rywale, którzy po kontrze wyszli na prowadzenie. Bongiści narzucili jednak swoje warunki gry i doprowadzili do wyrównania. Bramkę na 1:1 zdobył "budzący się" z każdym meczem, nasz grający trener Rafał Wiora. Zwycięską bramkę zdobył najlepszy strzelec naszej drużyny w tym dniu Adam Krok. Tym samym wygrywamy turniej, a dodatkowo nasz kapitan Adam Berbelicki wybrany został MVP zawodów!