Mistrzowie Wszystkiego - Kielce 2010

Wszystko zaczęło się w sobotę 30.01.2010 około południa kiedy nasza drużyna w składzie: Dariusz ‘Dareczek’ Kaczorowski, Tomasz ‘Cynamon’ Skrzypczyk, Jarosław ‘Jajec’ Kubas, Rafał ‘Kebab’ Wiora oraz Michał ‘Vinci’ Winsze wyruszyła busem w stronę Kielc. Cel wyjazdu był oczywisty, zagrać w turnieju ‘Mistrzowie Wszystkiego’, który zorganizowany został dla kibiców Barcy w hołdzie dla dokonań Katalończyków w roku 2009. Sama podróż przebiegała bez żadnych zakłóceń, a jedyne postoje spowodowane były honorowym oddawaniem moczu oraz koniecznym odśnieżaniem zasp, które zafundowała nam w tym roku wyjątkowo mroźna zima. Po kilku godzinach jazdy dotarliśmy na miejsce, a konkretnie do hotelu Stella. Po zakwaterowaniu i oglądnięciu meczu piłki ręcznej, a także spotkania ligowego Gijon – Barcelona całym zespołem udaliśmy się do UltraVioletu. W międzyczasie dołączył do nas Michał ‘Jens’ Siuta miejscowy Bongista. Jak się później okazało to właśnie „chłopaki z Opola” byli tymi, którzy zamknęli impreze :). Po zaledwie kilku godzinach odpoczynku nasz zespół udał się na halę, miejsce niedzielnych zmagań. Przypominamy, że Bongo wystąpiło w grupie „B” i tym samym wszystkie swoje mecze rozegrać musieliśmy w ciągu jednego dnia. Po sobotnich meczach z pierwszej grupy do fazy pucharowej awansowały następujące ekipy: Antimadridistas, Coco Jambo oraz Bad Boys. Nasz zespół turniej rozpoczął od porażki 1:2 z faworyzowanym Kolporter Info. Od początku mecz był bardzo wyrównany jednak to nasz rywal był bardziej skuteczny i szybko objął prowadzenie 2:0. Dopiero po drugim trafieniu opolanie przejęli zdecydowanie inicjatywę, a bramka kontaktowa autorstwa Wiory dawała wciąż nadzieje na korzystny rezultat jednak pomimo kilku świetnych okazji w końcówce spotkania nie udało doprowadzić się do wyrównania. Drugim rywalem był zespół FC Iskra CNS. Tym razem Bongiści od początku narzucili swoje warunki i zwycięstwo nawet przez moment nie było zagrożone. Do siatki rywala dwukrotnie trafił Kubas oraz Skrzypczyk, a cały mecz zakończył się wynikiem 3:1. Kolejny pojedynek z FC Herby był popisem Bongo, a wynik 5:2 mówi sam za siebie. W tym meczu hat trickiem popisał się Wiora, a dwie bramki dołożył Winsze. Ostatni mecz grupowy z Visca El Barca miał zadecydować o tym, która drużyna zajmie drugie miejsce w grupie. Naszemu zespołowi wystarczał remis jednak najmniejsza kalkulacja nie miała sensu co znalazło potwierdzenie na parkiecie gdzie zdecydowanie lepsi byli nasi zawodnicy pewnie zwyciężając 3:1 po golach Kubasa dwóch oraz jednym Wiory. Tym samym Bongo awansowało do fazy pucharowej z drugiego miejsca w grupie i wiadomo już było, że zmierzy się w jednym z trzech półfinałów z drużyną Coco Jambo. Nasz przeciwnik przyjechał w mocnym składzie, z dwójką zawodników na ławce rezerwowych i przede wszystkim z zapasem sił. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i tak naprawdę ciężko było wskazać drużynę lepszą. Bongiści dwukrotnie obejmowali prowadzenie jednak rywal dwukrotnie doprowadził do wyrównania i spotkanie zakończyło się sprawiedliwym wynikiem 2:2. Zgodnie z regulaminem po ostatnim gwizdku sędziego odbył się konkurs rzutów karnych. Karne idealnie wykonali Skrzypczyk oraz Wiora, a nasz bramkarz Dariusz Kaczorowski dwukrotnie okazał się lepszy od rywali i tym samym nasz zespół awansował do finałowej rozgrywki. W finale gdzie spotkaliśmy się ponownie z FC Kolporter Info oraz Visca El Barca niestety stało się to czego obawialiśmy się od początku turnieju! W związku z niepełną kadrą, a tym samym nikłym odpoczynkiem zabrakło sił i byliśmy tylko statystami. Przegraliśmy najpierw z Visca El Barca 2:6, a następnie z FC Kolporter Info 2:8. W obu spotkaniach po jednym golu zdobyli Wiora i Skrzypczyk. Tym samym cały turniej zakończyliśmy na bardzo dobrym 3 miejscu.

Wyniki turnieju „Mistrzowie Wszystkiego” Kielce 30-31.01.2010

Antimadridistas – FC Daleszyce 1 : 0

Coco Jambo – Semtex 2 : 2

Bad Boys – FC Daleszyce 3 : 2