Superliga 2016 - Googlin

Nasza drużyna wystąpiła 28 lutego na turnieju w Gogolinie nazwanego Superligą ze względu na udział w niej najlepszych ekip lig środowiskowych województwa opolskiego. W turnieju zagrało 11 drużyn podzielonych na 3 grupy. Bongiści debiutowali w tych rozgrywkach, a los w fazie grupowej przydzielił im: Futsal Chrząstowice, Euro DK oraz Chespę Krapkowice.

Bongo Opole - Futsal Chrząstowice 3 :0 (1 : 0)

bramki: Bojar, Zboch, Bojar

Bongo Opole - Euro DK 2 : 2 (1 : 1)

bramki: Świrski, Bojar

Bongo Opole - Chespa Krapkowice 1 : 0 (1 : 0)

bramka: Krok

Tym samym wyrywamy grupę, zdobywając 7 punktów, z bilansem bramkowym 6:2 i w ćwierćfinale zmierzyliśmy ze Starą Gwardią Opole. Mecz okazał się pojedynkiem jednostronnym i zakończył zdecydowanym zwycięstwem naszego zespołu.

Bongo Opole - Stara Gwardia Opole 6 : 0 (3 : 0)

bramki: Zboch, Bojanowski, Krok, Bojar, Bojar, Zboch

W meczu 1/2 finału mierzyliśmy się z ekipą AMJ Ząbkowski Grodków. Spotkanie było bardzo wyrównane i zacięte. Po pierwszych 10 minutach przegrywaliśmy 0:1 marnując kilka wyśmienitych okazji bramkowych. W drugiej połowie pomimo gry z lotnym bramkarzem nie udało nam się pokonać bramkarza AMJ, a w ostatniej sekundzie straciliśmy drugiego gola i pozostał nam do rozegrania mecz o 3 miejsce.

Bongo Opole - AMJ Ząbkowski Grodków 0 : 2 (0 : 1)

W ostatnim meczu zagraliśmy o brąz z drużyną Kotwica Szonów. Od samego początku Bongiści narzucili swój styl gry i atakując z pasją, grając na luzie zdobywaliśmy kolejne bramki. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 5:2 co daje nam ostatecznie 3 miejsce w Superlidze!

Bongo Opole - Kotwice Szonów 5 : 2 (3 : 1)

bramki: Pławiak, Błazy, Krok, Błazy, Krok

Podsumowując turniej udany dla naszego zespołu, przy odrobinie szczęścia mogliśmy zagrać w finale. Nasz bramkarz Tomasz Staroń wybrany został najlepszym bramkarzem Superligi, a z dobrej strony pokazali się nowi Bongiści Błazy, Bojanowski oraz Świrski.