Heiro Futsal Cup 2015 - Rzeszów

Już po raz 4 w historii wybraliśmy się na Heiro Cup do Rzeszowa. Tym razem turniej odbywał się w dniach 18-21 grudnia, a nasza wesoła i zmobilizowana ekipa wyruszyła do stolicy Podkarpacia w czwartek 17 grudnia.

W tym roku Bongo Opole było reprezentowane przez:

Zawodnicy: Tomasz Staroń, Michał Zboch, Filip Sikorski, Przemysław Pławiak, Jarosław Kubas, Paweł Osmoliński, Paweł Zygmunt, Łukasz Bojar

Trener:Rafał Wiora

Kierownik drużyny: Tobiasz Czeszek

Dyrektor sportowy: Wojciech Czekan

Multimedia: Adam Krok

Prezes: Michał Winsze

Podczas jednego z postojów w Katowicach mieliśmy przyjemność spotkać naszego przyjaciela Piotrka z firmy Wujo, która została naszym partnerem (szczegóły wkrótce).

Następnie wyruszyliśmy już prosto do Rzeszowa. Droga była przyjemna, ale męcząca. Bongiści dogłębnie analizowali grupowych rywali i podpytywali trenera Wiorę o taktykę na poszczególne spotkania.

Po dotarciu na miejsce, w okolicach godziny 23:30 zameldowaliśmy się w apartamentach Dream Time gdzie ugościł nas Pan Marcin.

Następnie udaliśmy się na nocne zwiedzanie miasta....

Od samego rana w piątek ruszyły przygotowania do wieczornych zmagań w fazie grupowej. Doskonałe śniadanie, które przygotowali Adam Krok z Filipem Sikorskim, zdecydowanie postawiło na nogi zmęczonych nocnymi podróżami Bongistów.

W godzinach popołudniowych udaliśmy się na halę przy ulicy Miłocińskiej aby rozegrać 3 mecze w fazie grupowej i po raz pierwszy w historii powalczyć o awans do fazy pucharowej.

Tym razem przyszło nam rywalizować z: Dekor Rzeszów, Heiro II Rzeszów oraz Projektantem Rzeszów.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z Projektantem. Od samego początku inicjatywę przejęli Bongiści i praktycznie przez całe spotkanie to opolanie dyktowali warunki gry. Ostatecznie mecz kończy się zdecydowanym zwycięstwem naszego zespołu 7:1.

Bongo Opole - Projektant Rzeszów 7 : 1

bramki: Zygmunt, Pławiak, Zygmunt, Bojar, Zygmunt, Pławiak, Bojar

Tak pierwszy mecz podsumował Jarosław Kubas - KLIK

A tu można zobaczyć całe spotkanie - KLIK

W kolejnym meczu zmierzyliśmy się z gospodarzami, a więc Heiro II Rzeszów. Gospodarze postawili zdecydowanie wyżej poprzeczkę niż Projektant jednak nie byli w stanie pokonać pewnie interweniującego Staronia. Nasz zespół grał konsekwentnie i udało się zdobyć kolejne 3 punkty.

Bongo Opole - Heiro II Rzeszów 3 : 0

bramki: Zygmunt, Zboch, Zygmunt

Tak podsumował spotkanie Michał Zboch - KLIK

A tu można zobaczyć cały mecz - KLIK

Ostatni mecz fazy grupowej graliśmy w Dekorem Rzeszów i pomimo już pewnego awansu z grupy chcieliśmy ten mecz również wygrać.

Spotkanie było wyrównane jednak nasi przeciwnicy nie potrafili utrzymać nerwów na wodzy i dwóch zawodników Dekoru musiało przedwcześnie zakończyć spotkanie.

Bongiści grali pewnie i mieli mecz pod kontrolą, a z kilku dobrych okazji do strzelenia gola wykorzystali tylko jedną. Fantastyczną uderzeniemz rzutu wolnego popisał się Sikorski i ostatecznie mecz wygrywamy 1:0.

Bongo Opole - Dekor Rzeszów 1 : 0

bramka: Sikorski

Podsumowanie meczu przez kapitana Przemka Pławiaka - KLIK

Cały mecz - KLIK

Fazę grupową zakończyliśmy z kompletem zwycięstw i bilansem bramkowym 11:1 !

Tym samym po fantastycznym piątku mogliśmy z czystym sumieniem udać się na zasłużony odpoczynek i powoli przygotować się do niedzielnego meczu 1/8 finału.

W sobotę odbyła się tradycyjna Bongo Wigilia, na której nie brakowało kiszonych ogórków, soków owocowych oraz dużej dawki dobrego humoru:)

Po wigilijnej kolacji nastał czas regeneracji i przygotowań do niedzielnych zmagań.

Od samego rana trener Rafał Wiora miał głowę pełną pomysłów i długo myślał nad taktyką.

W końcu po przybyciu na halę wszytko było już jasne i gotowe.

Odprawa w szatni była bardzo konkretna i tylko pewne dolegliwości niektórych zawodników mogły martwić trenera.

W fazie pucharowej przyszło nam się zmierzyć z Hunger-Bud Katowice. Od pierwszego gwizdka sędziego zarysowała się delikatna przewaga drużyny z Katowic jednak Bongiści podjęli walkę i z minuty na minutę ich gra wyglądała coraz lepiej. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, głównie dzięki bardzo dobrej postawie w bramce Staronia.

Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej z tą różnicą, że w końcu zaczęły padać bramki. Najpierw zawodnik Hunger-Bud pokonał naszego bramkarza, a następnie po niecałej minucie ładnym uderzenim popisał się Zboch i mieliśmy ponownie remis. Gdy już niemal wszyscy na hali ostrzyli sobie zęby na konkurs rzutów karnych katowiczanie odebrali piłkę atakującym Bongistom i wyprowadzili skuteczną kontrę. Straciliśmy drugą bramkę na 15 sekund przed ostatnim gwizdkiem arbitra i tym samym pożegnaliśmy się z turniejem. Warto odnotować iż nasz rywal, drużyna Hunger-Bud Katowice ostatecznie zwyciężył w 8 edycji Heiro Cup!

Bongo Opole - Hunger Bud Katowice 1 : 2

bramka: Zboch

Cały mecz można zobaczyć tutaj - KLIK

Podsumowanie całego turnieju oraz ostatniego meczu w wykonaniu prezesa Michała Winsze - KLIK

Podsumowując zmagania sportowe. Osiągnęliśmy na pewno historyczny rezultat, ale pozostał niedosyt gdyż mieliśmy poczucie iż stać nas było na więcej.

Na koniec chcielibyśmy po raz kolejny podziękować organizatorom za umożliwienie udziału w Heiro Cup oraz jak zwykle fantastyczną organizację i świetną atmosferę.

Dodatkowo nie zapominamy dzięki komu mogliśmy tak dobrze się bawić w Rzeszowie oraz godnie reprezentować nasze miasto jak i województwo.