Racepta Gladiators na sukces

Fair Play (z angielskiego czysta gra) – norma wartości w sporcie. Jest wyrazem postawy reprezentowanej na boisku, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę. Postawa ta cechuje się przestrzeganiem przepisów gry i odrzuceniem korzyści wynikających z błędów sędziego oraz różnego rodzaju oszustw sportowych. Sportowca przestrzegającego zasad fair play można poznać po godnym zachowaniu zarówno w wypadku zwycięstwa jak i porażki.

Tak po krótce można opisać zasady, którymi powinni kierować się WSZYSCY sportowcy w tym także tacy amatorzy jak my grający w lidze futsalu w Komprachcicach. Jak się jednak okazało pod koniec sezonu ligowego nie wszyscy zasługują by nazywać ich piłkarzami...Dokładnie w 20 kolejce kiedy rozstrzygało się, która drużyna zajmie 2 miejsce dające prawo gry w barażu. Rywalizacja toczyła się między Bongo, a Gladiators. Ci drudzy mierzyli się z FC Golona mając jeden problem i to bardzo poważny, a mianowicie duże braki kadrowe. Rozwiązali go najprościej jak można wpisując do protokołu meczowego kolegę niezgłoszonego do rozgrywek na nazwisko innego, nieobecnego w tym dniu czyli potocznie mówiąc przysłowiowy Kowalski zagrał "na lewo". Jak się okazało po ok 40 minutach pojedynku była to decyzja bardzo dobra dla Gladiatorsów (na pewno nie zasługują na taką nazwę) gdyż dzięki temu wygrali mecz, a co za tym idzie w ostatecznym rozrachunku to oni zajęli 2 miejsce i prawo gry w barażu, który mamy nadzieję zdecydowanie przegrają tak abyśmy mogli po raz 3 i 4 pokonać ich na boisku. Pomimo protestu złożonego przez nasz zespół u organizatora ligi oraz potwierdzenia tego oszustwa przez kilku bezstronnych obserwatorów nie wystarczyło to do przyznania walkoweru, na którego bezwzględnie zasługiwali Gladiatorsi. Tym samym po raz kolejny w sporcie triumfuje cwaniactwo i oszustwo, a szkoda bo zabawa przez cały sezon była przednia. Zajęcie przez nasz zespół 3 miejsca na finiszu rozgrywek jest świetnym osiągnięciem w debiutanckim sezonie, ale boli fakt iż byliśmy tak blisko gry w barażu, a szansę na awans straciliśmy nie na boisku i nie zgodnie z zasadami fair play...