Nocny piknik, Bongo odpada w 1/4

W zeszłym tygodniu wzięliśmy udział w turnieju "Piłka nożna spać nie można", który rozegrany został na Orliku WSP w Opolu. Było to pierwsze tego rodzaju wydarzenie w naszym mieście. Zawody rozpoczęły się o godzinie 22:00, a zakończył w godzinach porannych. Bongiści podeszli to turnieju typowo piknikowo, mając ze sobą spore zapasy grillowanego prowiantu oraz niemałe ilości napoju Bogów.

Faza grupowa w naszym wykonaniu wyglądała następująco:

Bongo Opole 1:0 KKS Kotlety Mielone (bramka: Owczarek)

Bongo Opole 2:1 Sun Marino (bramki: Owczarek, Ciach)

Bongo Opole 0:0 Maximus Fitness Club

Tym samym z 7 punktami zajmujemy drugie miejsce w grupie i awansujemy do 1/4 finału. W tej fazie niestety nie mieliśmy już do dyspozycji bramkarza oraz dwóch zawodników z pola, którzy "za moment" musieli być w pracy. W walce o półfinał zmierzyliśmy się z Bajerem. Niestety braki personalne oraz coraz większe stężenie, to znaczy zmęczenie spowodowały iż mecz nie potoczył się po naszej myśli. Co prawda graliśmy dużo lepiej od rywala i objęliśmy prowadzenie 1:0 po golu Owczarka jednak w samej końcówce zabrakło bramkarza, koncentracji oraz szczęścia i ostatecznie przegraliśmy 1:2. Tym samym zajmujemy miejsce 5-8. Po tym doświadczeniu, wiemy już że w przyszłym roku zdecydowanie szybciej należy odpalić grilla:).