Bongo 7:6 Gladiators

Spotkanie Bongistów z Gladiators Opole miało tradycyjny dla tej rywalizacji przebieg. Obie ekipy nastawione były przede wszystkim na atak, zapominając przez większość meczu o obronie. Pierwsze minuty należały zdecydowanie do naszego zespołu i już po 3 minutach było 2:0, a bramki zdobyli Babik i Kubas. Po chwili gola kontaktowego strzelili Gladiatorsi, a ponownie na dwubramkowe prowadzenie wyprowadził nas Czekan.

Radość nie trwała jednak długo gdyż w odstępie paru minut Barucha dwa razy musiał wyciągać piłkę z siatki. Tuż przed końcem pierwszej połowy ponownie Kubas wyprowadza Bongo na prowadzenie. Drugie 20 minut można śmiało podzielić na dwie części. W pierwszej koncert gry dali nasi piłkarze doprowadzając do wyniku 7:3, a bramki zdobyli kolejno: Babik, Kubas oraz Wiesner. W tym momencie do końca meczu pozostało już tylko 10 minut, które zdecydownie należały do Gladiatorsów, którzy nieoczekiwanie zaczęli imponować skutecznością i trzykrotnie zmusili do kapitulacji Leonczaka. Na nasze szczęście do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i możemy dopisać sobie kolejne 3 punkty, które w obliczu porażki Pioruna Zaodrze, premiują nas awansem na 2 miejsce w ligowej tabeli. Właśnie w tym meczu swojego pierwszego w życiu hat-tricka zaliczył Kubas. Tej sztuki nie udało się "Jajcowi" dokonać nawet podczas rozgrywek w podwórkowej lidze "Trzepak Football League". Dodatkowo pierwszy gol Kubasa był zarazem 300 we wszystkich rozgrywakch ligowych Bongo Opole.

W dniu jutrzejszym zostanie oficjalnie potwierdzone czy wynik meczu Bongo - Gladiators nie zostanie zweryfikowany na 5:0 gdyż w zespole Gladiators wystąpił zawodnik zawieszony i jeśli to się potwierdzi nasz zespół wygra mecz walkowerem!