Bolo broni, Bolo strzela, Bongo 5:2 Groszowice

Pomimo strzeleniu pięciu bramek, bohaterem w dniu dzisiejszym wcale nie był żaden zawodnik ofensywny, ale po kolei. Przed meczem mieliśmy małe problemy kadrowe gdyż z różnych przyczyn nie mogli wystąpić: Pławiak, Zboch, Małek, Sikorski, Dora, Świrski oraz Schichta. Po raz pierwszy za to w naszych barwach mogliśmy oglądać Kobierę, który zaliczył bardzo udany debiut. Praktycznie przez cały mecz Bongiści byli stroną zdecydowanie dominującą. Wynik spotkania otworzył Błazy, po indywidualnej akcji. Po kilku minutach gracze z Groszowic doprowadzili jednak do wyrównania. Odpowiedź naszego zespołu była błyskawiczna. Asystę zaliczył Kobiera, a ponownie na prowadzenie wyprowadził nas Błazy. Druga część meczu to najpierw nasz rywal doprowadza do wyrównania, a następnie po podaniu Staronia potężnym uderzeniem popisał się Krok i po raz trzeci w tym meczu wyszliśmy na prowadzenie. Wynik 3:2 utrzymywał się bardzo długo i trzeba przyznać, że w ostatnich 3 minutach zawodnicy Futsal Groszowice mieli dwie wyśmienite okazje do wyrównania jednak w naszej bramce fantastycznie spisywał się Staroń. Warto także zaznaczyć, że po drugiej stronie bramkarz również rozgrywał świetny mecz, zatrzymując wielokrotnie Bongistów. W ostatniej minucie najpierw Krok zagrał do Berbelickiego, który dopełnił formalności, ale najlepsze było dopiero przed nami. Na 10 sekund przed końcem meczu, nasz bramkarz, popularny "Bolo" złapał piłkę i KAPITALNYM uderzeniem ze swojego pola karnego ustalił wynik meczu na 5:2! Przed nami swój mecz rozgrywała liderująca Stara Gwardia i przegrała 1:7 z CDB, tym samym przed jutrzejszym pojedynkiem na szczycie zrównaliśmy się punktami. Nowym liderem została ekipa Bassau Prószków, z którą zmierzymy się za tydzień.