Wygrana na koniec sezonu, Grupa JD 1:3 Bongo

Do meczu ostatniej kolejki przystępowaliśmy mając już wiedzę iż zwycięstwo zagwarantuje nam maksymalnie v-ce mistrzostwo w sezonie 2017/2018. Warunkiem jednak było pokonanie Grupy JD, która walczyła o uniknięcie bezpośredniego spadku z ligi. Pierwsze minuty były senne i gra toczył się głównie w środkowej strefie. W końcu jednak Bongiści się rozkręcili i zaczęli strzelać. Wynik meczu otworzył Piotr Job po asyście Dariusza Ciacha. Jeszcze przed przerwą udało nam się podwyższyć prowadzenie, za sprawą Bartłomieja Kobiery, któremu asystował Łukasz Małek. Drugą połowę lepiej zaczęli nasi rywale co przyniosło im bramkę kontaktową, a jak się później okazało honorową. Ostatnie słowo należało do Bongistów. Przeciwnik ostatnią minutę grał z lotnym bramkarzem chcąc doprowadzić do wyrównania jednak czujni w obronie nasi zawodnicy w końcu przejęli piłkę, a konkretnie uczynił to Piotr Job, i strzałem z połowy boiska zdobył ostatnią bramkę tego meczu. Tym samym kończymy zmagania ligowe na 2 miejscu co i tak zważając na nasze problemy kadrowe w przeciągu całego sezonu należy uznać za wynik pozytywny.