UWAGA, KONKURS!!!

Pewnie nie jeden z Was zastanawiał się skąd wzięła się nazwa naszej drużyny. Teorie, jak to zwykle bywa, są przeróżne. Nazwa Bongo zapożyczona została od pewnego zwierzęcia - poniżej definicja z Wikipedii.

Bongo (Tragelaphus eurycerus) – największa spośród afrykańskich leśnych antylop zamieszkująca afrykańskie lasy tropikalne i góry w Dolinie Konga. Przeważnie prowadzi nocny tryb życia. Gatunek zagrożony wyginięciem. Wysokość w kłębie 1,1-1,3 m i długość 1,7-2,5 m. Samice ważą 210–235kg, samce 240–405kg. Ubarwienie zmienne, forma typowa jest brązowa w białe paski. Samiec ma większe rogi, które jednak występują u obojga płci. Na skutek nadmiernych polowań Bongo stało się w ostatnim dziesięcioleciu zdecydowanie rzadkie. Dzieli przestrzeń życiową z okapi leśnym i słoniem leśnym (słoń afrykański). Jest trudne w hodowli. W europejskich ogrodach zoologicznych gatunek hodowany rzadko, w Polsce m.in. w opolskim oraz warszawskim zoo.

Jak widzicie mamy wiele wspólnych cech, jak chociażby nocny tryb życia:).

A teraz mamy zadanie dla Was. Ogłaszamy konkurs na zaprojektowanie dla naszej drużyny maskotki, która będzie nosić imię Bonguś i oczywiście musi przypominać właśnie to zwierzę. Dodatkowo musi być przyozdobiona w nasze, klubowe barwy, a więc żółty, zielony oraz czerwony. Propozycje należy przesyłać na adres mailowy bongoopole@gmail.com w tytule wpisujemy - Bongo Maskotka. Konkurs potrwa do 10 listopada, a zwycięzca otrzyma paczkę niespodziankę z gadżetami naszego klubu. Zachęcamy do udziału w konkursie!