Udany początek, Bongo 5:2 iCAR

Inauguracja sezonu halowego już za nami. W pierwszej kolejce mierzyliśmy się z beniaminkiem 1 ligi iCAR Wawelno. W naszych szeregach zabrakło kilku zawodników, ale mogliśmy także zobaczyć nowe twarze. W bramce w miejsce niedysponowanego Staronia wystąpił Kociołek, którego kibice Bongo oglądali już podczas występów w Opolskiej Lidze Orlika. W defensywie bardzo dobrze radził sobie Ciach, który podobnie do bramkarza, reprezentował nasze barwy w lidze OLO. Natomiast w ofensywie, po rocznej przerwie spowodowanej wyjazdem za granicę, ponownie szalał Bojar, a po kilku latach nieobecności znowu koszulkę Bongo założył Scisło. Pierwsza połowa meczu należała zdecydowanie do Bongistów. Gracze iCAR szybko łapali faule i praktycznie ograniczali się do gry w defensywie. Na prowadzenie wyprowadził nas kapitan Pławiak po ładnej akcji ze Skrzypczykiem. Po kilku minutach beniaminek doprowadził do wyrównania. Piłka po strzale napastnika z Wawelna odbiła się jeszcze od jednego z naszych zawodników i wpadła do siatki bramki strzeżonej przez Kociołka. Jeszcze przed przerwą Bongiści zdołali wyjść na prowadzenie. Ponownie akcja duetu Skrzypczyk - Pławiak. Tym razem jednak zamienili się rolami, asystentem został Pławiak,a bramkę zdobył Skrzypczyk. Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli nasi rywale. Pierwsze 5 minut naporu zawodników z Wawelna i w końcu doprowadzają oni do wyrównania, po strzale z rzutu wolnego. To było jednak wszystko na co pozwoliliśmy naszym rywalom. W kolejnych minutach trwał napór Bongistów, co najważniejsze skuteczny. Na ponowne prowadzenie wyprowadził nas Bojar, skutecznie egzekwując rzut wolny. Na 4:2 podwyższył Scisło, po kapitalnej asyście Ciacha, a wynik końcowy ustalił Skrzypyczk po ładnej wymianie piłki ze strzelcem czwartej bramki. Ostatecznie wygrywamy, po ciężkim boju, 5:2 i po pierwszej kolejce zajmujemy pozycję lidera:). W drugiej kolejce mamy zaplanowaną pauzę i do zmagań ligowych wrócimy dopiero 28 grudnia kiedy to zmierzymy się z zeszłorocznym v-ce mistrzem Bassau Prószków.