Mistrzostwo obronione, Żubry 5:5 Bongo!

Przed meczem z Opolskimi Żubrami znaliśmy już rozstrzygnięcia wcześniejszych spotkań i zgodnie z naszymi obliczeniami do obrony tytułu mistrzowskiego potrzebny był nam jeden punkt. Nie zamierzaliśmy jednak "grać na remis" i od samego początku przejęliśmy inicjatywę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Po zagraniu Zbocha pierwszą bramkę zdobył nasz kapitan Pławiak. Po chwili Bongiści prowadzili już 2:0, a autorem bramki był Dora, któremu asystował Zygmunt. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa i nic nie zapowiadało większych emocji w drugiej części. Tymczasem ta rozpoczęła się źle dla naszego zespołu. Moment rozkojarzenia i dwa szybkie ciosy ze strony Żubrów i mieliśmy remis. Bongiści czuli, że są lepsi tego dnia, ale muszą znów wrócić na właściwe tory. Reakcja była niemal natychmiastowa. Dwukrotnie Krok pokonał bramkarza rywali i ponownie Bongo wyszło na dwubramkowe prowadzenie. Jednak to nie był koniec emocji gdyż Żubry ambitną walką ponownie doprowadzają do wyrównania. Ostatnie minuty to spore nerwy, zarówno na boisku jak i na trybunach - wszyscy czekali na ostateczne rozstrzygnięcia. Na szczęście dla naszego zespołu wszystko potoczyło się po myśli Bongistów. Najpierw bohater tego meczu, Adam Krok skompletował klasycznego hat tricka, a następnie na 5 sekund przed końcem Żubry wyrównały i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:5! Tym samym Bongo Opole po raz drugi z rzędu zdobywa tytuł mistrzowski w KLF-ie! Wkrótce na naszej stronie obszerne podsumowanie sezonu 2016/2017.