Bongo 6:1 Piorun

Na taki mecz czekaliśmy od początku obecnego sezonu. Co prawda nie było to pierwsze nasze zwycięstwo, ale pierwsze odniesione w takim stylu. Przez całe 40 minut Bongiści grali szybko, dokładnie i efektownie. Nasz rywal, dotychczasowy v-ce lider nie był w stanie, może oprócz pierwszych 3-4 minut, nawiązać równorzędnej walki. Co prawda ambicji graczom Pioruna nie można odmówić, ale umiejętności czysto piłkarskie były zdecydowanie po stronie żółto-czarnych.

Na początku spotkania prowadzenie objął Piorun i od tego momentu postawił zdecydowanie na defensywę. Nasi piłkarze natomiast atakowali z pasją stwarzając raz po raz sytuacje do zdobycia bramki jednak albo brakowało dokładności albo świetnie interweniował bramkarz. W końcu jednak udało doprowadzić się do wyrównania po dwójkowej akcji Jacka z Czekanem i po sprytnym strzale tego drugiego, a więc tradycyjnie to właśnie nasz "Gumiś pociągnął wózek" bo już za chwilę asystował przy golu świetnie dysponowanego w tym dniu Schichty i prowadziliśmy 2:1. Jeszcze przed przerwą niezawodny Babik, w swoim niepowtarzalnym stylu wyprowadził nas na prowadzenie 3:1, a chwilę później Jacek faulując wychodzącego na czystą pozycję napastnika Pioruna otrzymał czerwoną kartkę. Druga połowa była jeszcze lepsza w wykonaniu Bongo, najpierw na 4:1 podwyższył Schichta, a kolejną asystą popisał się Czekan. Następnie znakomitą indywidualną akcję w stylu Andresa Iniesty przeprowadził Berbelicki, który po minięciu 3 rywali podał piłkę do Babika, a ten skierował ją do pustej bramki i mieliśmy wynik 5:1. To było wciąż mało dla Bongistów i na sam koniec rozegrali oni akcję rodem z brazylijskich plaż, asystował Babik efektowną podcinką, a akcję skutecznie zakończył pięknym strzałem głową Schichta tym samym kompletując swój pierwszy hat-trick w barwach Bongo Opole. Mecz zakończył się wynikiem 6:1, który pozwolił nam awansować na pozycję v-ce lidera i po raz kolejny udowodniliśmy, że motto naszego klubu "więcej niż sztorm" nie jest przypadkowe :)