Stowarzyszenie Bongo Opole

Kiedy w 2008 roku powstawała drużyna Bongo Opole nikt nie sądził, że oprócz zaliczenia kilku turniejów, istnieje możliwość dłuższej egzystencji. Tymczasem po roku zgłosiliśmy się do rozgrywek ligowych na hali w Komprachcicach. Z sezonu na sezon wzmacnialiśmy kadrę aż w końcu zameldowaliśmy się na najwyższym stopniu podium w 1 Komprachcickiej Lidze Futsalu. W międzyczasie graliśmy również w dwóch ligach na boiskach Orlik, w halowej lidze w Niemodlinie czy też zwiedziliśmy kilka polskich miast uczestnicząc w przeróżnych turniejach. Oprócz gry i zabawy Bongiści potrafią także pomagać i chętnie angażują się w różne akcje charytatywne. Tym samym mając na uwadze coraz większe pole działania postanowiliśmy to wszystko sformalizować i postawić w jeszcze większym stopniu na rozwój. Pierwszym krokiem było zwołanie spotkania założycielskiego Stowarzyszenia Bongo Opole, które odbyło się w dniu wczorajszym. W sumie zebrało się 12 osób: Adam Krok, Łukasz Cieślik, Janusz Sołęga, Filip Sikorski, Jakub Syldorf, Paweł Osmoliński, Przemysław Pławiak, Michał Winsze, Tobiasz Czeszek, Wojciech Czekan, Tomasz Staroń oraz Tomasz Skrzypczyk. Całe zebranie sprawnie poprowadził Przemek Pławiak, który przedstawił projekt statutu, a także wyjaśnił jak będziemy głosować oraz przedstawił najważniejsze aspekty dotyczące prowadzenia Stowarzyszenia. W pierwszej kolejności wybrany został zarząd, którego kadencja trwać będzie 3 lata. Na fotel Prezesa wybrano Michała Winsze, funkcję Skarbnika pełnić będzie Paweł Osmoliński, a sekretarza Przemysław Pławiak. Zarząd uzupełniają jako członkowie: Tobiasz Czeszek oraz Wojciech Czekan. Cała piątka związana jest z Bongo Opole praktycznie od samego początku. Następnie wybrano 3 osoby do Komisji Rewizyjnej, którego przewodniczącym będzie Adam Krok, a członkami Jakub Syldorf oraz Łukasz Cieślik. W dalszej części wspólnie ustalona została roczna składka członkowska na poziomie 120 zł, płatna zawsze w całości do 30 października lub 50% do 31 maja i drugie 50% do końca października. Na chwilę obecną członkami zostało 12 Bongistów wspomnianych na wstępie. Oczywiście istnieje możliwość dołączenia do naszego Stowarzyszenia w każdej chwili do czego gorąco zachęcamy. W najbliższym czasie odpowiednia dokumentacja zostanie złożona w Urzędzie Miasta. Założone zostanie także konto bankowe, na które będzie można wpłacać składki, darowizny, etc. Cała nasza praca będzie ogólnie dostępna na naszej stronie w zakładce - Stowarzyszenie Bongo Opole w górnym menu. Będą tam również publikowane komunikaty z każdego zebrania i działalności Stowarzyszenia. W końcu Bongo Opole to więcej niż sztorm :)