I Speedway Turniej Piłki Nożnej

W rozegranym tydzień temu I Speedway Turnieju Piłki Nożnej nasi piłkarze pokazali się z dobrej strony. Po zaciętej rywalizacji ostatecznie zmagania zakończyli na 2 miejscu. Zwycięstwo zapewnili sobie gracze Skauta Opole, którzy w decydującym spotkaniu pokonali Bongistów 3:2.

Pierwszy w historii naszego miasta turniej, którego główną atrakcją byli żużlowcy grający w piłkę nożną stał na niezłym poziomie, a wszyscy uczestnicy swoim zaangażowaniem udowodnili, że inicjatywa rozegrania tego typu zawodów była jak najbardziej słuszna i powinna być kontynuowana w latach kolejnych.

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Barucha, Leonczak, Winsze, Wiora, Pławiak, Stopka, Wilczek, Babik, Wiesner oraz Czekan

Mecze Bongo:

Bongo Opole - Kolejarz Opole 5 : 2 (3 x Wiesner, Winsze, Babik)

Bongo Opole - Skaut Opole 2 : 3 ( Pławiak, Babik)

Bongo Opole - TP S.A. 4 : 3 (3 x Babik, Wiora)

Nagrody indywidualne:

Najlepszy zawodnik: Józef Żymańczyk (Skaut Opole)

Najlepszy bramkarz: Mateusz Świtkowski (Kolejarz Opole)

Król Strzelców: Łukasz Babik (Bongo Opole)

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Skaut Opole